Takvim

Temmuz 2018
PztiSalÇrşPerCumCmtsiPaz
 << < > >>
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Anahtar kelime (taglar)

Bu blogda hiçbir tag yok

Şu anda kimler hatta?

Uye: 0
Ziyaretçi: 1

Ilan

Son yorumlar

Yorum yok.

Kategoriler

rss Sindikasyon

Tema seçinHAYDAR BAŞ: YAŞASIN TÜRK MİLETİ

BAŞTÜRK HAYDAR BAŞ, 7 DÜVELE POSTASINI KOYDU!! Dindar arıyorsan işte gerçek dindar vatanını milletini seviyorsan işte gerçek vatan millet sevdalısı. Çözüm kurtuluş arıyorsan işte ilmiyle milli ekonomi modeliyle dünyaya el öptüren en ünlü dünyanın internet sitelerinde haydarizm uluslararası milli ekonomik model haydar baş diye geçen haydar cesur yürekli korkusuz.isminin özelliklerini taşıyan allah cc luhudan başka kimseden korkmayan gerçek milliyetçi gerçek atatürkçü birliğin tek adresi baş türk haydar baş dır ey türk milleti uyan artık vallahi diğerlerinin hepsi boşdur.uyuma vakti geçti aklın varsa haydar baş hocaya koş dur.aklın yoksa boş kuklalarla avun dur.YA İSTİKLAL,YA ÖLÜM!....

Muaviye nefsine, bunlar Haçlıya uydu

Yeni Mesaj
Muaviye zihniyeti, İslam tarihinde dini, koltuk uğruna kullanma ekolünün başı olarak tarihe geçmiştir. İktidar için her yolu “mubah” gören bu anlayış, İslam’a çok büyük zararlar vermiştir.
Başta Ehl-i Beyt imamları olmak üzere, bu anlayışa karşı olan çok mübarek şahsiyetler hayatını kaybetmiş ve bu uğurda şehit edilmişlerdir... Hz. Osman’ın kanı bahane edilerek, Hz. Ali ile savaşan Muaviye kendine taraftar toplamak için, sevgili Peygamberimizin eşini dahi koltuk savaşının bir parçası yapmak istemiştir.
Sonra Hz. Hasan’ı zehirleterek öldürtmüştür. Hz. Hüseyin efendimizi ise malum, oğlu Yezit eşi benzeri görülmemiş bir vahşet ile şehit etmiştir. Daha sonraları bu zihniyet İmam-Azam-ı döverek öldürmüştür. Emevi zihniyeti Halid-i Bağdadi eliyle Osmanlı’ya bulaşmış ve büyük katliamlara sebep olmuştur. Emevi saltanatına İslam dünyasında son veren kişi de, Bektaşi geleneğinden gelen Atatürk olmuştur.
Şimdi bunları neden mi anlattım?
Bu zihniyet İslam dünyasına girmiş bir virüstür. Belli yer ve zamanlarda ortaya çıkıp İslam’ın özünü tehdit edebilmekte ve İslam dünyasını karıştırabilmektedir.
Bu ekol, İslam tasavvufundan ve Ehl-i Beyt anlayışından mahrum kaba softa ham yobaz anlayışıdır. Her şeyi yönetim eksenli düşünür, iktidarına malzeme yapar. “Her şey insan içindir” anlayışı yerine “her şey koltuk içindir” anlayışı hâkimdir. Güya, koltuğu da İslam için istiyorlarmış!
Oysa bu kılıf…
İslam’ın koltuğa ihtiyacı yoktur. İslam bir koltuğa değil, insana geldi. İnsanı koltuğun esiri olmaktan, kurtarmak için geldi… Koltuğa esir olan değil, koltuğu esir alan insan tipini var etmeye geldi…
Kundaktaki bebeği iktidar için tehlikeli görüp, yok etme anlayışının İslam neresinde?
Küçücük, masum, günahsız bir bebeği gelecekte, tahtı tehlikeye sokacak diye öldürmenin İslam neresinde?
Peygamberin ve Ehl-i Beyt’in hayatında var mı böyle bir örnek? 
Asla…
Ancak Muaviye ekolüne İslam diye yapışanların uydurma fetvalarında görülebilir.
Gelelim günümüze:
Günümüzde insanımıza İslam diye yutturulan öyle icraatlar var ki, maalesef bu zihniyete ve anlayışa, Muaviye veya Emevi anlayışı demek de mümkün değil…
Muaviye, Hz. Ali karşısında savaşta yenilince, mızrak ucuna Kur’an takmayı emrediyor. Kur’an’ı gören Hz. Ali taraftarları “biz Kur’an’a karşı savaşmayız” diye geri çekiliyor. Kur’an’ı Müslüman’a karşı kullanma eylemi ilk defa bu şahsa nasip oluyor! 
Şeytanın aklına gelmeyecek bir metottur bu… Muaviye anlayışı, AKP zihniyetinin yanında bin defa zemzemle yıkanmış sayılır.
Neden mi?
Muaviye nefsine, bunlar ise Haçlı’ya uydular. 
Koltuk uğruna insanın nefsine uyması ve İslam’ı nefsi hesabına kullanması elbette kötü… Ancak, İslam’ı Haçlı hesabına kullanmak hiçbir şeye benzemez.
Bunların nasıl bir tür olduklarına, İslam tarihine bakarak bir isim dahi veremedim. Çünkü benzerleri tarihte hiç yaşanmamış ve görülmemiştir.
Çok özel bir tür!
Ancak, kıyametin alametlerinden sayılan deccal türüne benziyor. Deccal olduklarını iddia etmiyorum. Deccal hadisine bakarak, bu olaylarla benzerlikler gösterdiğini ifade etmek istiyorum.
Hadiste, “ Deccal ümmetim içerisinden çıkacaktır. Onun bir elinde nur bir elinde ateş olacak. Nur dediği ateş, ateş dediği ise nurdur. Ümmetim hakkında en çok korktuğum deccal fitnesidir. Ümmetim deccal’ın peşine takılarak, okun yaydan çıktığı gibi İslam’dan çıkacak ve Hıristiyan olacaktır. Mescitler dolup taşacak ancak içerisinde çok az iman ehli olacak…” buyruluyor.
Allah aşkına, kalbinde zerre imanı ve insafı kalan söylesin, bu iktidarın Irak’ta Amerika safında ne işi vardı?
Libya işgal edilirken İzmir’i merkez yapan anlayışın neresinde İslam var? Bu olayı gizlemek için ne kadar ayet ve hadis kullanıldı?
Ne kadar, Akif şiirleri parçalandı?
Şimdi dünyanın gözü önünde ‘Büyük İsrail’i kurmak amacıyla Suriye’ye uygulanan terörün destekçisi, silah sağlayıcısı ve ev sahipçisi bunlar değil mi?
Yine ‘Büyük İsrail’ için PKK müzakerecisi değiller mi?
İsrail koruyucusu ve kalkancısı değilseniz, Kürecik radar üssü ile kimi koruduğunuzu söyleyebilir misiniz?
Bütün bu icraatlar, Haç’a uymaktır.
Kur’an’ı nefsi için kullanan Muaviye, Haçlı için kullananların yanında çok hafif kalır.19:14:10 . 12 Tem 2013
Admin · 617 görünüşler · Yorum bırakın

Komple yazıya sürekli link

http://tunalim.sosblog.com/The-first-blog-b1/HAYDAR-BA-YAASIN-TURK-MYLETY-b1-p59332.htm

Yorumlar

Bu yazı için daha Yorum yok...


Yorum bırakın

Yorumların yeni statüleri: Yayınlanmış

URL'niz ilan edilecek


Resimdeki kodu girin


Yorumun metni

Seçimler
   (Ismi,epostayı ve url'i cookies lere kaydet.)